Bankowe konta oszczędnościowe

Jednym ze sposobów na to, aby nasze oszczędności mogły pracować na nas odpowiednio efektywniej jest oczywiście zmiana swoich przyzwyczajeń, także jeśli chodzi o zarządzenie środkami, które wydatkowane są na bieżąco. Także tutaj istnieje możliwość dodatkowego zaoszczędzenia o ile korzysta się z odpowiednich produktów bankowych. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju premie, które są udzielane przez banki do takich właśnie kont. Mogą być to premie przyzwane za dokonane przez klienta wpłaty na konto, ale także i premie za wydatkowanie swoich pieniędzy.

Bank zwraca określony procent wydanych przez klienta środków, aczkolwiek konieczne może być posiadanie jeszcze do tego odpowiedniej karty, przypisanej do konta. Korzystanie z obu tych rodzajów promocji odbywa się bez konieczności jakiegokolwiek blokowania swoich środków na kontach bankowych, co jest samo w sobie zaletą jeśli mówimy o środkach, które i tak mają być przeznaczone przecież na bieżące wydatki. Innym, ale dosyć podobnym rodzajem premii mogą być specjalne zniżki dla klientów konkretnych banków. Także i takie oferty jak najbardziej funkcjonują, ale z racji na dosyć ograniczoną liczbę produktów, które nabyć można w promocyjnych cenach, jest to raczej uzupełnienie dwóch poprzednich typów promocji. Kolejnym istotnym czynnikiem jest oprocentowanie środków.

O ile oprocentowanie zwykłego konta rozliczeniowego może być względnie małe, to już oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zdecydowanie wyższe. Także i takie konta można wykorzystywać na co dzień, bowiem są one dosyć elastyczne, jednocześnie pozwalając na oszczędzanie pieniędzy przez klienta, który z tego rodzaju produktów korzysta. Jeśli środki znajdują się na zwykłym koncie bankowym to istnieje także możliwość założenia przez klienta standardowej lokaty nocnej. Trzeba mieć jednak świadomość, że w godzinach nocnych, w momencie gdy środki te faktycznie trafią na specjalną lokatę, klient nie będzie miał do nich dostępu. Okres ten jest zróżnicowany i zależny od banku. Zgodnie z regulaminem często też w ten sposób na lokatę trafia jedynie połowa, ze wszystkich zgromadzonych na koncie rozliczeniowym środków.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>