Konto bankowe oraz lokaty

Lokaty terminowe to najbardziej podstawowy sposób inwestowania nadwyżek gotówkowych. Jej zaletą jest oczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa całej inwestycji, między innymi ze względu na tak zwane gwarancje bankowe. Przyjrzyjmy się zatem w jaki sposób można faktycznie na lokacie zyskać. Od razu też warto nadmienić, że dodatkowo zarobić można także korzystając ze standardowych kont bankowych. Lokata jest idealnym wyborem dla klienta, który posiada gotówkę, którą chciałby zainwestować na ściśle określony czas.

Polecamy: http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html

W zależności od okresu w którym lokowane będą środki oraz od wysokości kapitału który zostanie na lokacie zdeponowany, różny może być też pozom jej oprocentowania. Klienci mogą oczywiście korzystać z lokat bankowych na kilka sposobów. Nie zawsze standardowe lokaty bankowe to najlepszy wybór dla klienta. Niekiedy o wiele korzystniej mogą prezentować się specjalne lokaty powiązane z produktami inwestycyjnymi takimi jak fundusze inwestycyjne. Przy takim podejściu inwestycja może wygenerować dla klienta odpowiednio wyższy zysk. Oczywiście trzeba też zdawać sobie wtedy sprawę z wyższego poziomu ryzyka inwestycyjnego. Przy korzystaniu z lokaty bankowej liczyć trzeba się także z koniecznością zamrożenia swojego kapitału na pewien czas. Podobne możliwości inwestowania czy też oszczędzania zyskuje się przy skorzystaniu z tak bankowych kont oszczędnościowych.

Oprocentowanie tego rodzaju konta bankowego będzie z pewnością niższe w porównaniu do typowych lokat bankowych, ale w zamian za to klient ma możliwość swobodnego korzystania ze środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym. Jeśli chodzi o standardowe konta rozliczeniowe to nawet jeśli pojawia się w ich przypadku oprocentowanie, to będzie to najczęściej oprocentowanie symboliczne. Nadal jednak i na takim  koncie można jak najbardziej zarobić. Banki często oferują różnego rodzaju premie i promocje, które są wypłacane właścicielom takich rachunków, nie jako zamiast odsetek bankowych. Są to środki które mogą być przyznane przy braniu pod uwagę samego salda konta rozliczeniowego, jak również dosyć popularna jest oferta polegająca na zwrocie części wydanych środków czy też możliwości skorzystania ze zniżek i promocji, dostępnych tylko dla klientów określonego banku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>