Archiwum dla Lokaty

Konto bankowe oraz lokaty

Lokaty terminowe to najbardziej podstawowy sposób inwestowania nadwyżek gotówkowych. Jej zaletą jest oczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa całej inwestycji, między innymi ze względu na tak zwane gwarancje bankowe. Przyjrzyjmy się zatem w jaki sposób można faktycznie na lokacie zyskać. Od razu też warto nadmienić, że dodatkowo zarobić można także korzystając ze standardowych kont bankowych. Lokata jest idealnym wyborem dla klienta, który posiada gotówkę, którą chciałby zainwestować na ściśle określony czas.

Czytaj dalej →

Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe

Są to dwa rodzaje kont które mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby które są zainteresowane oszczędzaniem. Nawet jeśli kwoty, którymi dysponują nie należą do szczególnie wysokich. Wiele zależy tutaj oczywiście od banku w którym chcemy zdeponować swoje pieniądze. Coraz większa liczba banków jest jednak w stanie zaoferować zarówno standardowe lokaty bankowe jak i konta oszczędnościowe. Pomiędzy tymi produktami występuje kilka znaczących różnic. Pierwszą z nich jest okres na który wpłacane są środki.

Czytaj dalej →

Konta i lokaty bankowe

Depozyty bankowe są jednym z istotniejszych elementów gospodarki. Są one stosowane jako podstawowa forma oszczędzania i lokowania pieniędzy. Mają także wpływ na sytuację gospodarczą. Zmniejszanie lub zwiększanie redyskontowych stóp procentowych, w oparciu o które ustalane są przez komercyjne banki poziomy oprocentowania depozytów, może wpływać na funkcjonowanie gospodarki. Przykładowo zmniejszenie stóp procentowych, którego świadkami jesteśmy obecnie powoduje zwiększenie ilości pieniądza w obiegu i tym samym pobudzenie gospodarki. Czytaj dalej →